reggeli
A reggeli mennyisége és minősége befolyásolja a szív- és anyagcsere-állapotot
A The Journal of Nutrition, Health, and Aging című folyóiratban nemrégiben megjelent cikkben a kutatók azt vizsgálták, hogy a reggeli minősége és az energiabevitel milyen hatással van az idősek kardiometabolikus egészségére.
A késői reggeli csökkentheti a 2-es típusú cukorbetegek vércukorszintjét
A 2-es típusú cukorbetegség (T2D) krónikus betegség, amelyet az jellemez, hogy a szervezet képtelen megfelelően szabályozni az inzulinelválasztást, ami immun-, keringési és idegrendszeri zavarokhoz vezet. A hagyományos beavatkozások az életmódbeli változtatások betartását (pl. a fizikai aktivitás növelése és a táplálkozási szokások javítása) foglalják magukban.
Már nem a reggeli a nap legfontosabb étkezése?
Régóta tartja magát az a mondás, miszerint a reggeli a nap legfontosabb étkezése, azonban a mai rohanó, modern világban már nem feltétlen állja meg a helyét ez az állítás.
Íme, a legideálisabb reggeli, ha gyorsan szeretne fogyni
Bár a gyors fogyás soha nem célszerű, ha azonban nagyon fontos, hogy pár hét múlva beleférjünk az alkalmi ruhánkba és csupán 2-3 kiló feleslegünk van, egy rövid ideig drasztikusabb módszert is bevethetünk. Persze, csak akkor, ha utána megkeressük az egészséges módját a súlytartásnak vagy a lassabb tempójú súlyvesztésnek.