Ázsiai rovar fenyegeti hazánkat, figyelmeztetést tettek közzé
Az Országos Magyar Méhészeti Egyesület figyelmeztetett, hogy Magyarországon is felbukkant az ázsiai lódarázs, amely különösen veszélyes a méhekre.
Lehet, hogy sokkal többen vagyunk a Földön, mint gondolnánk?
Egy friss tanulmány szerint a vidéki területeken élők számát jelentősen alábecsülték, mivel a népszámlálás során alkalmazott rácsos rendszer nem mindig tükrözi a valós helyzetet.
Védett madárfajaink sorra térnek haza
A tavasz érkezésével már fehér gólyák és búbosbankák is feltűntek az Alföldön, jelezve a hosszú vándorútjuk végét.
Megnyitott konzerv a hűtőben? Nem a legjobb ötlet
A megnyitott konzerv hűtőben tárolása nemcsak az étel ízét ronthatja el, hanem fémrészecskék is kerülhetnek bele.
Az óraátállítás velünk marad: az Európai Bizottság visszavonja javaslatát
Mivel a tagállamok nem tudnak megegyezni, hogy a nyári vagy a téli időszámítás maradjon, az Európai Bizottság visszavonta ezzel kapcsolatos javaslatát. Így előreláthatóan az óraátállítást nem lehet megszüntetni.
A csecsemők emlékezete sokkal erősebb lehet, mint eddig hittük
Az élet első évei meghatározóak: az emberi agy ebben az időszakban rengeteg új információt gyűjt és dolgoz fel. Olyan sok inger ér minket, hogy úgy tűnhet, nincs is emlékünk erről a korszakról. Vagy mégis? Egy új Yale-kutatás bizonyítékot talált arra, hogy a csecsemők emlékeket alakítanak ki – csak később nem tudják őket felidézni.
A napi képernyőidő minden további órája növelheti a látásproblémák kockázatát
Már többen rámutattak arra, hogy a képernyők állandó használata milyen módon befolyásolhatja a szemünk egészségét. Az okostelefon-használat okozta digitális szemterhelés például olyan tüneteket okozhat, mint a szemszárazság, viszketés, homályos látás, és még sorolhatnánk.
Hogyan segíthet a testmozgás a demencia megelőzésében?
A testmozgás jótékony hatással van a szervezetünkre, és döntő szerepet játszik az agyműködésben. Amikor mozgunk, a szervezetünk endorfint és más neuroprotektív vegyi anyagokat szabadít fel, amelyek fokozzák az idegi összeköttetést és serkentik az új agysejtek növekedését.
Mi olyan különleges Ukrajna ásványaiban?
Ukrajna ásványkincsei a globális geopolitika középpontjába kerültek. De mik is pontosan ezek az ásványi anyagok, és miért olyan keresettek?
Apró elektromos kisülések adhatnak pontosabb képet az élet kezdetéről
Egy új tanulmány szerint, az élet építőkövei inkább hullámzó óceáni ködök szüntelen ragyogásában, mint hatalmas viharok villámai közt jöhettek létre.
Hat szobanövény, amit bátran tarthatunk macskák mellett
Rengeteg olyan szobanövény van, amibe, ha beledézsmál kedvencünk, komoly problémái lehetnek. Ám szerencsére akad bőven olyan is, ami ártalmatlan, így a macska-növény találkozás semmi veszélyt nem tartogat.
Hogy kerültek a mandulafák a Gellért-hegyre?
A Gellért-hegyi mandulafák virágzása Budapest legszebb természeti jelenségei közé tartozik. Eredetükről pedig három legenda is napilágot látott.
Mi a különbség a medvehagyma és a gyöngyvirág között?
A medvehagyma már a latin nevében is a hagyma és medve szavakat viseli: Allium ursinum . A vadon termő, ehető növény nagy népszerűségnek örvend, és egy tavaszi kirándulás jó alkalmat ad a gyűjtésre.