vércukorszint
Jobb alvás, stabilabb vércukorszint?
A vércukorszint-szabályozás kritikus szerepet játszik a metabolikus egészségben, a glükózszint ingadozása pedig összefügg a cukorbetegség szövődményeivel. Korábbi kutatások az elégtelen alvást a csökkent glükózanyagcsere kockázati tényezőjeként azonosították, azonban a hosszú távú alvási minták és azok hatása a glikémiás variabilitásra még mindig kevéssé kutatottak.
A brokkolicsíra fogyasztása segíthet csökkenteni a vércukorszintet
A svédországi Göteborgi Egyetem kutatói megállapították, hogy a brokkolicsírában található szulforafán nevű vegyület segíthet a prediabéteszben szenvedők vércukorszintjének csökkentésében.
Felfedezték az Ozempic természetes alternatíváját?
A tudósok talán megtalálták a vércukorszint és a cukor utáni sóvárgás szabályozásának természetes módját.
A késői reggeli csökkentheti a 2-es típusú cukorbetegek vércukorszintjét
A 2-es típusú cukorbetegség (T2D) krónikus betegség, amelyet az jellemez, hogy a szervezet képtelen megfelelően szabályozni az inzulinelválasztást, ami immun-, keringési és idegrendszeri zavarokhoz vezet. A hagyományos beavatkozások az életmódbeli változtatások betartását (pl. a fizikai aktivitás növelése és a táplálkozási szokások javítása) foglalják magukban.
Hogyan függ össze az autonóm neuropátia, a vércukor-variabilitás és a DPP-4-gátló-kezelés?
A magas vércukorszint gyakori szövődménye az autonóm neuropátia, ami jelentős hatást gyakorolhat a szénhidrát-anyagcserére, így posztpandriális hiperglikémiához illetve hipoglikémiához is vezethet. A hipoglikémia azonban mindenképpen egy kerülendő dolog. Hallgassa meg Prof. dr. Kempler Péter és Dr. Rosta László beszélgetését egy nagyon tanulságos esetről, ahol a DPP-4-gátló kezelésre történő váltás oldotta meg a beteg gyakori hipoglikémiáját.
Cukorbetegek ezreire vár terápiaváltás a megszűnő készítmények miatt
A Belügyminisztérium szerint nincs inzulinhiány, ám az orvosok szerint a megszűnő készítmények miatt szükségessé váló terápiaváltás sokféle nehézséget okoz.
Miben segíthetik a betegeket az okoskütyük?
Az okoseszközök, így az okosórák és okoskarkötők egyre fontosabb szerepet játszanak az egészséges életmód kialakításában és fenntartásában, valamint fontos jelzőrendszerek lehetnek a betegek, illetve a kezelőorvosok számára. Hol tartunk? Mit hoz a jövő? A WEBBeteg.hu cikke mindezekre választ ad.