Hírek

Nyomozás a Magyar Orvosi Kamara ellen

Közérdekű adat eltitkolása miatt nyomoz a Fővárosi VI-VII. Kerületi Ügyészség a Magyar Orvosi Kamara ellen, miután Keszthelyi Gyula tardi háziorvos kifogásolta, hogy a köztestület több törvényben előírt adatot - közöttük Éger István elnöki tiszteletdíját - nem tesz közzé - ismerteti a szerdai Népszabadság.

2011.01.12. Hírek

Tovább gyűrűzik a németországi dioxinbotrány

Németországban újranyitottak hétfőn 3.050 állattenyésztő telepet a dioxinbotrány miatt korábban lezárt 4.700-ból, ugyanakkor a német és az uniós hatóságok szigorúbb ellenőrzést helyeztek kilátásba a takarmánygyártók számára, valamint jobb uniós dioxinellenőrző rendszert ígértek.

2011.01.11. Hírek

Sok a visszásság az asztmások gyógyításában is, de nem minden az, ami annak látszik!

OS - Szabó Máté ombudsman a konkrét gyógyszer ügyében csaknem biztosan tévedett, bár, mint jelentései csaknem mindegyikében, helyesen eljárva figyelmeztetett. Azonos tünetekkel küzdő betegek számára azonos feltételek mellett egyenlő esélyű hozzáférést kell biztosítani a szükséges gyógykészítményekhez - írta az állampolgári jogok országgyűlési biztosa az MTI-hez eljuttatott közleményében.

2011.01.11. Hírek

Ombudsman: fokozott biztonsági rendszerű pszichiátriai részleget kell létrehozni

Nem halasztható tovább annak megoldása, hogy külön kórteremben kezeljék az agresszív, súlyos drog- és pszichiátriai beteget, és időskorú, pszichiátriai kórképű betegtársát - közölte az Országgyűlési Biztos Hivatala hétfőn annak kapcsán, hogy a fővárosi Nyírő Gyula kórházban egy kezelés alatt álló pszichiátriai beteg megölte betegtársát.

2011.01.11. Hírek