Hírek

Elhunyt 30 beteg, 1668 új fertőzöttet találtak Magyarországon

Harminc, többségében idős, krónikus beteg meghalt és újabb 1668 magyar állampolgárnál mutatták ki a koronavírus-fertőzést - közölte a koronavirus.gov.hu napi összesítőjében szerdán, kiemelve: eddig 5 929 164 embert oltottak be Magyarországon, közülük 5 706 773-an a második, 1 millió 33 ezren pedig már a harmadik adag vakcinát is megkapták.

2021.10.20. Hírek

Elhunyt 16 beteg, 859 új fertőzöttet találtak Magyarországon

Tizenhat, többségében idős, krónikus beteg meghalt és újabb 859 magyar állampolgárnál mutatták ki a koronavírus-fertőzést - közölte a koronavirus.gov.hu kedden, kiemelve: eddig 5 924 446 embert oltottak be Magyarországon, közülük 5 703 088-an a második, 1 millió 12 ezren pedig már a harmadik adag vakcinát is megkapták.

2021.10.19. Hírek

Beigazolódni látszik a magyar egészségügy átalakulása

Megváltozott az egészségügy Magyarországon, a hálapénz kivezetésének és az egészségügyi szolgálati jogviszony bevezetésének köszönhetően. A szereplők alkalmazkodnak, így a betegek is, és még többen keresik fel a magánklinikákat - hangzott el a Dr. Rose pénteki sajtóbeszélgetésén. A Budapest belvárosában működő intézmény 30%-os növekedést tud felmutatni idén és teljes kapacitáson pörögnek.

2021.10.18. Hírek

Vezérelhető lehet az öregedés mechanizmusa

Az ELTE és Semmelweis Egyetem kutatóinak elemzése szerint a DNS-lánc átkapcsolható úgy, hogy 5-6 évvel fiatalabb biológiai életkornak megfelelő állapotba kerülhessen az úgynevezett metilációs mintázat szerint.

2021.10.18. Hírek