Lábán keresztül műtötték meg egy férfi szívét
Egy amerikai sebészcsapat a világon először végzett el katéterek segítségével egy olyan szívműtétet, amihez egyébként fel kellett volna nyitni a beteg mellkasát.
Egy amerikai sebészcsapat a világon először végzett el katéterek segítségével egy olyan szívműtétet, amihez egyébként fel kellett volna nyitni a beteg mellkasát.
Az Év Orvosa díjat kiemelkedő szakmai munkáért és példamutató etikus magatartásáért, a Hagymási-emlékérmet pedig a kamaráért kifejtett tevékenységért ítélik oda minden évben, mondta dr. Csepura Olga elnök a csütörtöki ünnepségen.
Április végéig látogatható a Központi Könyvtárban az I. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika 180 éves születésnapja alkalmából létrehozott kiállítás.
A mélyelektródák behelyezése óriási precizitást kíván, szó szerint tizedmilliméterek döntenek.
A kormány támogatja az orvosi diagnosztika exportját. Félnek az állami egészségügytől, de ragaszkodnak hozzá. Életet menthet az ingyen letölthető mobilalkalmazás. Digitális technológia a sziámi ikrek szétválasztásában. Feltérképezik a hazai allergiás betegeket. Nem készültünk fel váratlan egészségügyi kiadásokra. Furcsa mentális betegségeket okoz a túl sok internet. Már 23 életet megmentettek Magyarországon egy mobilapp segítségével. - Többek között ezek voltak a hét hírei a egészségügyben.
A magyar egészségügy nem feltétlenül kapcsolódik össze a fejekben az innovációval – mondta találóan Csató Gábor, az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) főigazgatója a tizedik SMART Konferencián
Csak negyven év múlva fogjuk látni, pontosan milyen pszichológiai és társadalmi hatásai vannak a digitális világnak.
Sokan kezeltetnék magukat hazai magánkórházban, de csak akkor, ha nem súlyos a megbetegedésük.
Allergiaszezonban antihisztaminból háromszoros, szemcseppekből tízszeres fogyasztást regisztrálnak a gyógyszercégek.
Dr. Hudák István, a Honvéd kórház idegsebésze a közelmúltban Magyarországra hozott bangladesi sziámi ikrek, Rabia és Rukia szétválasztásának példáján mutatta be, hogyan szolgálhatja a technológia az orvostudományt.
2002-ben a programozott sejthalál kutatásában elért eredményeiért megosztva kapta meg az orvosi Nobel-díjat.
Ha egészségesebben táplálkoznánk, akkor ötből egy esetben a korai halálozás megelőzhető lenne. Valójában nem azzal van a baj, amit megeszünk, hanem azzal, amit nem.
Szerbiában várhatóan bevezetik a kötelező szűrővizsgálatokat, azok a polgárok, akik nem mennek el szűrővizsgálatra, büntetésre számíthatnak
Egy gombnyomás elég lesz ahhoz, hogy miközben segélyhívást indítunk, a mentők megkapják a segítségnyújtást megkönnyítő adatainkat, például azt, hogy milyen betegségünk van vagy szedünk-e valamilyen gyógyszert.