Hírek

Tovább nőtt az üres védőnői álláshelyek száma

Novembertől 33 ezer forintos havi bérpótlékban részesülnek a védőnők, de ez továbbra sem oldja meg a bérfeszültséget és a munkaerőhiányt – mondta a Világgazdaságnak Csordás Ágnes, a Magyar Védőnők Egyesületének elnöke.

2017.11.07. Hírek

A héten történt a magyar egészségügyben - Heti hírszemle

Folyamatosan csökken az orvoselvándorlás. A humánerőforrás képzésével tovább javítható a sürgősségi ellátás hatékonysága. Indul az EESZT. Egyre többen pályáznak a praxisokra. Az Emmi vizsgálja a Hospice alapítvány kérelmét. Többek között ezek voltak a hét hírei a magyar egészségügyben.

2017.11.04. Hírek

EESZT: az Emmi szerint sikerült az átállás

Jelentősebb fennakadás nélkül elindult az elektronikus egészségügy rendszere - írta az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) egészségügyi államtitkársága az MTI-hez csütörtök este eljuttatott közleményében.

2017.11.03. Hírek

Indul az EESZT

Mától minden magyarországi közfinanszírozott egészségügyi szolgáltató köteles használni az úgynevezett elektronikus egészségügyi szolgáltatási tér (EESZT) rendszert, amely számos - a betegeket is érintő - újdonsággal szolgál.

2017.11.02. Hírek