Hírek

Csak óvatosan az ultrahanggal!

A terhes anyák ultrahangos vizsgálatára nagy frekvenciájú ultrahangot használnak. Évtizedek óta használják már a magzat megfigyelésére az USÁ-ban is és másutt is, kiváló biztonsági minősítéssel. Meglepően hangzik hát az FDA nemrégiben kiadott felhívása, amely óva int az ultrahang egészségügyön kívüli felhasználásától.

2015.01.05. Hírek

Ennyi orvos távozott Magyarországról

Másfélszeres különbségek egészségügyi ellátáshoz való hozzáférésben, öt évvel rövidebb élet, mint az EU átlag, hat évfolyamnyi medikusnak megfelelő orvos eltűnése - csak néhány a hazai egészségügy jellemzői közül, melyekkel együtt is állítólag minden rendben van. Napvilágot látott az ágazati stratégiát felvázoló Egészséges Magyarország 2014-2020 című munkaanyag.

2014.12.23. Hírek

December 31-ig még nem késő!

2014 második félévében két ingyenes, online tanfolyamunkkal is könnyen kreditpontot szerezhet. Nem kell mást tennie, mint a tanfolyam cikkeit elolvasni és a kapcsolódó teszteket helyesen kitölteni!

2014.12.21. Hírek