Vélemény

"Vége az aranykornak" - interjú a Richter-vezérigazgatóval

A gyógyszeripar számára egyértelműen véget ért az aranykor, ami azonban nem jelenti azt, hogy az iparág előtt ne állna reményteljes jövő – nyilatkozta Bogsch Erik a Világgazdaságnak. A Richter vezérigazgatója a társaság jövőjét a nemzetközi terjeszkedésben látja, míg szerinte az egészségügy, de az egész ország szempontjából is az elvándorlás megállítása a legfontosabb feladat.

2014.09.02. Vélemény

Elég a szoftkorrupt rendszerből

Vak, aki nem látja, mekkora a baj – mondja a Magyar Rezidens Szövetség elnöke. Dénes Tamás szerint mintha mesterségesen szegényítenék el az egészségügyet. Pedig ha nem tesznek több pénzt a rendszerbe, illetve rendes bérrendezésre, néhány év múlva tényleg nem lesz, aki ellássa a betegeket - írja a vg.hu.

2014.07.07. Vélemény

Ezért menekülnek el az orvosok

Ha tiszta viszonyokat akarunk az egészségügyben, akkor véget kell vetni annak a közgazdasági nonszensznek, hogy nem annyi az annyi. Hogy mennyit is fordítunk gyógyításra, társadalmi döntés és szerződés kérdése, a honnan költsünk rá, pedig a priorizálásé - mondta Éger István, a Magyar Orvosi Kamara elnöke a Napi Gazdaságnak adott interjújában, aki mindenképpen önálló tárcát szorgalmaz az ágazatnak.

2014.05.06. Vélemény

Egészségesebb a pszichiátriai ellátórendszer

Magyarországon már harmadik éve csökken az öngyilkosságok száma, és mára elérte a 2006-os szintet – állítja Németh Attila, a tavaly nyáron megnyílt Országos Pszichiátriai és Addiktológiai Intézet főigazgató főorvosa.

2014.05.02. Vélemény

Nagy fába vágta a fejszéjét a kormány a kórházakkal

Egyértelműen kijelenthető, hogy a térségi modell jobb és életszerűbb feltételeket teremt, hiszen ránézésre is látszik, hogy egy ózdi vagy siófoki kórház – amelyek korábban súlyponti intézmények voltak – soha nem nyújt átfogó ellátást, bárhogy is próbáljuk őket fejleszteni – mondta Velkey György, a Magyar Kórházszövetség elnöke a három éve tartó egészségügyi átalakításról.

2014.02.03. Vélemény

Nem lehetetlen, hogy egyre többen gyógyuljanak magánkórházban

Kincses Gyula volt egészségügyi államtitkár ma már tud jobbat a 2007-ben bevezetett vizitdíjnál és kórházi napidíjnál. Szerinte az államosítás eszköznek jó, reformnak kevés, ki kell végre mondani: nem igaz, hogy az állami egészségügyben mindenkinek minden jár. A Privátbankárnak adott interjúban azt is elárulta, mitől rövidülhetnek a várólisták, szűnhet meg a hálapénz és emelkedhetnek a bérek.

2014.01.22. Vélemény