Egy Szerbiában feltárt 8000 éves ház sokat elárul a korai európai életről
Régészek egy rendkívüli, mintegy 8000 éves őskori ház maradványait tárták fel. A Dél-Szerbiában talált lelet segít megismerni a letelepedett európai társadalmak életmódját.
Kína nemzetközi programot indít a szintetikus biológiai kutatások előmozdítására
A Kínai Tudományos Akadémia (CAS) bejelentette, hogy a dél-kínai Sencsenben nemzetközi programot indítottak, hogy globális szinten is előmozdítsák az élettudományok és a biotechnológiai innováció területén folytatott kutatásokat.
Egy kutatás szerint a nők szingliként boldogabbak, mint a hasonló cipőben járó férfiak
Sztereotipikusan a nők azok, akik romantikus partner után sóvárognak, és arra vágynak, hogy életük középpontjában egy házastárs álljon. Ezzel szemben a férfiak állítólag a munkájukban és a magányos életben találnak kielégülést. De vajon mindez igaz? A szingli nők valóban kevésbé elégedettek? Tényleg jobban vágynak egy társra, mint a férfiak?
Hányószoba és madártoll: ma már furcsának számító római étkezési szokások
„Az vagy, amit megeszel.” – szoktuk mondani. Ez az örökérvényű igazság a Római Birodalomban is megállta a helyét. A polgárok leginkább étkezési szokásaikkal prezentálták helyüket a ranglétrán, és hagyományaikban nem ez az egyetlen furcsaság.
Kötelező a boszorkány jelmezhez: Hogyan is vált a seprűnyél, az üst és a hegyes kalap az alapvető felszerelés részévé?
Mi teszi a boszorkányt? Boszorkánynak lenni több, mint seprűnyélen lovagolni, fekete ruhát és magas, hegyes kalapot viselni. Az amerikai popkultúra eme archetípusának története sokat elárul a kora újkori boszorkányüldözések hatásáról és talán megmagyarázza ezen alakok felé tanúsított kíváncsiságunkat is. Íme, hogyan váltak az üstök, a hegyes kalapok, a seprűnyelek és a fekete macskák a szakma mindenre kiterjedő eszközeivé.
Olcsó és egyszerű trükkök, amikkel könnyedén megnövelhetjük a teret a konyhában
Bár elsősorban a funkcionalitásra figyelünk a berendezésnél, nem árt az sem, ha a kényelem és az esztétika is a szempontok kerül.
Káprázatos fényművészeti kiállítással vár a Biodóm
Az idén november 6. és december 8. között látogatható, Fénydóm 2. című tárlat teljesen új programmal várja a látogatókat.
Búcsút mondhatunk a növényvédőszereknek?
Egy kutatás alapjaiban változtatná meg a mezőgazdaságot, amennyiben bebizonyosodna, hogy a növények saját immunrendszere hatásosabb védelmet nyújt a kártevők ellen, mint az eddig használt növényvédőszerek.
Hajnali részegség: tudósok szerint éjjel akár önmagunk ellenségeivé is válhatunk
Az éjszaka közepén a világ néha sötét helynek tűnhet. A negatív gondolatok könnyebben teret nyernek maguknak és ahogy ébren fekszünk, a plafont bámulva, még a sóvárgás is megkörnyékezhet bennünket. Egy nemrég megjelent tanulmány szerint az emberi elme egyáltalán nem arra lett kitalálva, hogy éjfél után ébren legyen.
Páratlan érzékenység és humánum Almin Zrno művészetében - képekben
Almin Zrno fotózás iránti szerelme régen kezdődött. Pályafutása alatt sok stílusban kipróbálta magát. Ma az akt- és portréfotókat tartja a legkifejezőbb munkáinak.
Szex és szakralitás: nemi élet az ókori Egyiptomban
Egyiptom leginkább monumentális építészetével és halotti kultuszával írta be magát a kultúratörténetbe. A tudósoknak köszönhetően viszont rengeteg dologra fény derült az életmódjukkal és a szexualitásukkal kapcsolatban is.
Egy új tanulmány szerint az állóasztaloknál való munkavégzés káros lehet az egészségre
Az állóasztalok globális piaca virágzik, az előrejelzések szerint 2032-re eléri a 12,6 milliárd dollárt. Úgy gondolták ezek jelenthetik a megoldást az egész napos ülőmunkával járó egészségügyi kockázatokra, ám a legújabb kutatások szerint ez nem feltétlenül így van.
Több mint egy évszázad után kerül újra nyomtatásba Bram Stoker eddig ismeretlen írása
Igazi irodalmi csemegére bukkant Brian Cleary amatőr történész Dublinban, az Ír Nemzeti Könyvtárban.