Hírek

Még csak vért keresnek itthon a neten

Míg az USA-ban egyre többen keresnek átültetésre a Facebookon alkalmas új szervet - jellemzően vesét -, itthon a közösségi oldalakon való szervkeresés egyelőre nem jellemző. A ritka vértípusú donorok e-mailben való keresése viszont gyakori, de felesleges: eddig egyetlen problémát sem oldottak meg itthon ily módon.

2012.06.27. Hírek

A szakemberhiány felszámolását is segíti, hogy többen tanulhatnak

Az egészségügyi ágazatban tapasztalható szakemberhiány fokozatos felszámolását segíti, hogy az idén országszerte az eredetileg meghirdetettnél többen vehetnek részt az általánosorvos-, fogorvos- és gyógyszerészképzésben - hangsúlyozta az egészségügyi államtitkárság az MTI-hez eljuttatott keddi közleményében.

2012.06.27. Hírek

Belgium korlátozza a külföldi hallgatók számát az orvosikon

Korlátozzák a külföldiek felvételét a belgiumi francia nyelvű orvosi és fogorvosi karokra a következő tanévtől kezdve, a kvótát 30 százalékban állapították meg – közölték kedden az illetékes hatóságok. Az intézkedés elsősorban a francia egyetemistákat érinti kedvezőtlenül.

2012.06.27. Hírek

A talajszinti ózonexpozíció szívrohamot okozhat

Egészséges, fiatal felnőtteket 2 órán át ózonszennyezett levegőnek tettek ki, olyan mértékben, amennyit 8 órán keresztül szívna be a szennyezett levegőjű utcákon az ember. Ez a 2 óra elegendő volt már ahhoz, hogy fiziológiás elváltozások keletkezzenek a szervezetükben: gyulladás jelei az erekben, az artériákat blokkoló vérrög feloldásának csökkent képessége, a szívritmust szabályozó autonóm idegrendszeri változások.

2012.06.27. Hírek

Vasárnaptól bárkit könnyebb kirúgni

Hivatalosan július első napjától, vasárnaptól, vagyis a legtöbb dolgozónak hétfőtől hoz változást a munka törvénykönyvének módosítása. A szabályok rugalmasabbá váltak, de ez azzal is jár, hogy a munkavállalóknak jobban kell figyelniük, mint eddig, ha nem akarnak hátrányba kerülni.