Szuperinfluenza jelent meg Magyarországon
Szuperinfluenza jelent meg Magyarországon, jelenlétét a népegészségügyi központ is megerősítette.
Szuperinfluenza jelent meg Magyarországon, jelenlétét a népegészségügyi központ is megerősítette.
A kormány elfogadta a kábítószerekkel és pszichotróp anyagokkal, az új pszichoaktív anyagokkal végezhető tevékenységekről, valamint ezen anyagok jegyzékre vételéről és jegyzékeinek módosításáról szóló rendeletet.
Egészségügyi megoldást dobott piacra például az SAP, az IBM pedig egész napos konferencián mutatta be, hogyan váltaná le az elavult kartotékrendszereket a kórházakban.
Több mint 2000-en kerültek Péterfy Sándor utcai Kórház toxikológiai osztályára tavaly drogtúladagolás miatt, ez eddig a legmagasabb szám - mondta Zacher Gábor toxikológus csütörtökön Budapesten "A kábítószer bűnözés elleni küzdelem rendészeti és egészségügyi aspektusai" címmel tartott konferencián.
A Demokratikus Koalíció (DK) botrányosnak tartja, hogy a keddi Magyar Közlönyben több mint háromezer oldalnyi egészségügyi tárgyú jogszabály jelent meg és még aznap hatályba is lépett.
Súlyos és évtizedeken át tartó memóriazavart okozhat a mellrák legyőzésére használt kemoterápia-forma - állítják kutatók, akik sajátos nevet is találtak a problémára: a 'kemo agy' lassabban dolgozik és rosszabbul emlékezik egészséges társainál.
Kisebb a depresszió kialakulásának a kockázata azoknál a szív- és érrendszeri betegségben szenvedőknél, akik sztatint szednek koleszterinszintjük csökkentésére, mint azoknál, akik nem szednek ilyen típusú gyógyszert - vált ismertté egy amerikai tanulmányból.
Ausztriában augusztusig lehet jelentkezni orvosképzésre, amennyiben valaki kimarad a magyar egyetemekről, még mehet Bécsbe tanulni. Semmi sem lehetetlen, de nagyon nehéz bent maradni - mondja az egyik kint tanuló magyar lány. Marosvásárhelyen a tervek szerint hamarosan megalakulhat az orvosi egyetem magyar tagozata, amelyre égető szükség van, jelenleg ugyanis a hallgatók fele magyar.
Az elmúlt években megváltozott a gyógyszerész szakma fő feladata, a gyógyszerközpontúságot a betegcentrikusság váltotta fel, éppen ezért az „Év gyógyszerésze” cím középpontjában is a gyógyszerészi gondozás áll – mondta Mikola Bálint a Magángyógyszerészek Országos Szövetségének elnöke, az idei „Év Gyógyszerésze” pályázat meghirdetésének bejelentésén.
Légszomjkampány címmel szervezett programot a ritka betegségek világnapján a Tüdőér Egylet a budapesti Vörösmarty téren a súlyos tüdőbetegség, a pulmonális hipertónia ismertségének növelése érdekében.
A Magyar Betegszállítók Országos Egyesületének (MBOE) közlése szerint Csongrád megyében a többi helyi betegszállító cég tartalékautóinak üzembeállításával oldják meg a betegek fuvarozását, miután az egyik szegedi betegszállító cég jelezte, hogy márciustól nem vállal több munkát. Az MBOE az MTI-hez szerdán eljuttatott közleményében ugyanakkor hangsúlyozta, hogy a betegszállítás zavartalan fenntartására ez nem jelent tartós megoldást.
A méhnyakrák megelőzéséért indította el újabb népegészségügyi kampányát az egészségügyi államtitkárság szerdán.
Egyre intenzívebben terjed az influenza, Somogy és Vas megye kivételével már minden megyében bizonyították az influenzavírusok jelenlétét - írta az Országos Epidemiológiai Központ (OEK).
Sokan nem tudják, hogy az általuk fogyasztott gyógyszerek állati eredetű összetevőket is tartalmazhatnak, ezért a szakemberek a termékek összetevőinek pontosabb feltüntetését, illetve a "vegetáriusbarát" hozzávalók alkalmazását sürgetik.