Az élet a Marson olyan lehet, mint az élet a gyomorban?
Amennyire tudjuk, a mi bolygónk az egyetlen, amely képes az élet fenntartására, és úgy tűnik, hogy az a mai egysejtű prokarióta szervezetekhez hasonló formában jött létre.
Miért negatívak a visszatérő álmok?
A visszatérő álmok meglepően gyakoriak: kutatások szerint a felnőttek akár 75 százaléka átél legalább egyet élete során. Ezek az álmok egy spektrumon léteznek: néha minden alkalommal azonosak, de előfordulhat az is, hogy visszatérő témák, helyszínek vagy karakterek különböző kontextusban.
Egyszerű és gyors tavaszi ajtódekorációk
A tavaszi ajtódíszek nagyon szerethetők, hiszen az első dolog, ami feltűnik, amikor hazaérünk, és a vendégek is ezzel találkoznak először, ha hozzánk érkeznek.
Tippek, hogy gyorsan és fájdalommentesen letudjuk a jetlag-et
A jetlag mindenkit érinthet, aki rövid időn belül több időzónát is átlép, hiszen ilyenkor a cirkadián ritmusunk nem alkalmazkodik elég gyorsan az új körülményekhez.
Tippek és trükkök, hogy kifoghassuk a legolcsóbb repülőjegyeket
Megdőlni látszik az az elmélet, hogy minél előbb vásárol valaki repülőjegyet, annál olcsóbb lesz.
Ez a méregtelenítő zöld turmix reggel és este is jó választás
Ez a smoothie amellett, hogy tele van értékes vitaminokkal és ásványi anyagokkal, könnyű szerethetővé és ízletessé is tenni. Ehhez legtöbbször nem kell más, csak valami édes gyümölcs, jelen esetben banán.
Hogyan korlátozhatjuk ténylegesen a mikroműanyagoknak való kitettségünket?
A mikroműanyagok a Föld szinte minden szegletébe beszivárogtak, a sarkvidék jegétől kezdve a tengeri állatok belsején át, az emberi szervezetig.
Egyes tudósok szerint létezik egy „harmadik állapot” élet és halál között
Létezésünk biológiai ciklusa viszonylag egyszerűnek tűnik: megszületünk, élünk, meghalunk. De ha a létezést a sejtek szintjén vizsgáljuk, a dolgok érdekesebbé válnak.
Erősebb lábizmok és csontok: a Harvard Egyetem tippjei gyalogláshoz
A gyaloglás az egyik legkönnyebben elérhető és leghasznosabb mozgásforma. Nincs szükségünk edzőteremre vagy speciális felszerelésre, és bármilyen edzettségi szintnek megfelel, hiszen alacsony terhelést biztosít.
Mi történik az agyban, amikor „a nyelvünk hegyén vannak” a szavak?
Mindannyian átéltük már: egy beszélgetés közepén vagyunk, keresünk egy szót, egy nevet vagy egy címet, és... semmi. Tudjuk, hogy tudjuk - szinte érezzük is - de egyszerűen nem akar jönni. Ez a jelenség egyszerre lenyűgöző és frusztráló. De mi történik pontosan az agyban ezekben a pillanatokban?
Filléres csodaszer, amitől feltámadhat az orchideánk - videóval
Az orchidea gondozása során könnyű olyan hibát véteni, amitől ez a gyönyörű növény azonnal haldokolni kezd.
Így nézett ki egy sebészeti klinika az ókori Rómában - képekkel
Az olaszországi Riminiben véletlenül felfedezett sebészház és a benne található kampók, szikék és mozsarak tovább bővítik az ókori orvoslásról szóló ismereteinket.
Egy génszerkesztéssel létrehozott rizsfajta védhet meg a szívbetegségektől
Kínai kutatóknak sikerült olyan rizsfajtát létrehozniuk, amely túlnyomórészt Q10 koenzimet termel. A precíziós génszerkesztéssel elért áttörés utat nyithat a jövőbeli innovációk előtt az olyan alapvető termények terén, mint a búza, a kukorica és a különféle zöldségek.