Hírek

Egészség: ismét a WEBBeteg lett Az Év Honlapja

A WEBBeteg nyerte el Az Év Honlapja 2012 címet egészségügy kategóriában - derült ki a Magyar Marketing Szövetség által szervezett verseny hétfő esti eredményhirdetésén Budapesten. Különdíjat nyert a WEBBeteg Elsősegély mobilalkalmazása.

2012.11.27. Hírek

Meghalt Joseph E. Murray

Elhunyt hétfőn az orvosi Nobel-díjas Joseph E. Murray, aki a világon elsőként hajtott végre sikeres veseátültetést.

2012.11.27. Hírek

Egészségpénztár versus egészségbiztosítás

A jövőben mind az üzleti biztosítók, mind az egészségpénztárak szerepe felértékelődhet az egészségügyi reform, az irányított betegutak bevezetése és a kórházi kapacitások racionalizálása miatt is. Mindkét intézménytípus segíthet abban, hogy a megváltozott betegutak és ellátási lehetőségek között a polgárok eligazodjanak és az előgondoskodás eszközeivel egyéni, testre szabott egészség-stratégiát alakítsanak ki – akár a kétféle kockázatkezelés kombinálásával is.

Az agyat is károsítja a dohányzás

A dohányzás árt az agynak is, mert károsítja a memóriát, a tanulási és a gondolkodási képességeket - állapították meg közel kilencezer ember nyolc éven át tartó nyomon követése alapján brit kutatók.

2012.11.27. Hírek

Veszélyes lehet a grapefruit

Fokozatosan nő azoknak a gyógyszereknek a száma, amelyek grapefruittal együtt fogyasztva akár súlyos mellékhatásokat is okozhatnak. Bár a citrusfélék és a gyógyszerek kölcsönhatása már régóta ismert, sokszor még a szakemberek sincsenek tisztában a lehetséges következményekkel.

2012.11.27. Hírek

Nincs összefüggés a terhesek depressziója és a kortizol között

Terhes nők esetében gyakran találkozunk szülés előtti depresszióval, szorongással, fokozott általános aggodalommal. Ezek a problémák nem csupán az anyára, hanem a születendő csecsemőre nézve is káros hatással vannak. Az említett kóros érzések, alaptalan aggodalmak előrevetítik a gyermeknél későbbi időszakban fellépő depressziót és az állandó szorongást is.

2012.11.26. Hírek