Hírek

Költséghatékonyabb és betegbarát az otthonkórház-rendszer

Az egészségügy legdrágább része a kórházi ápolás, ezért amerikai szakértők olyan rendszert dolgoztak ki, mely a beteg számára otthonában nyújt kórházi ellátást. A betegek többsége jobban érezte magát otthoni környezetében és gyorsabban gyógyult, mint a gyógyintézetben.

2012.07.03. Hírek

Kórházi vezetőváltások: Szócskáék cáfolták, hogy megvan a névsor

Megszületett a döntés az első körben államosított fővárosi és megyei kórházak főigazgatói pályázatairól – írta egy hírportál. A híroldal információi szerint vidéken szinte minden korábbi vezető a helyén marad, a fővárosban viszont meglehetősen sok helyen lesz váltás. Az egészségügyi államtitkárság szerint viszont még nem született döntés a kórházvezetői posztokra kiírt pályázatok ügyében.

2012.07.03. Hírek

Augusztusban költünk a legtöbbet nyaralásra

A nyári hónapok közül augusztusban költjük a legtöbbet a nyaralásra, átlagosan 76 ezer forintot. Belföldi utazások esetében idén is a fürdővárosok a legnépszerűbbek, azon belül is Siófok, Hajdúszoboszló és Balatonfüred vezeti a népszerűségi listát.

Kolera fertőz Kubában

Külföldi sajtóértesülések szerint legalább két ember halt meg kolerában, több mint száz pedig kórházba került Kubában, a keleti Granma tartományban. A kubai kormány teljes hírzárlatot tart fenn.

2012.07.02. Hírek

Energiaital lehetne a vörösbor?

A vörösbor egyik hatóanyaga, a rezveratrol fokozza a fizikai teljesítményt, ezért kanadai kutatók azt remélik, hogy erőnlétet növelő tabletta formájában is szedhető lesz. Az új tudományos fölismerés értékét csökkenti, hogy ezt egyelőre csak patkányok izomkészítményén észlelték.

2012.07.02. Hírek