Szuperinfluenza jelent meg Magyarországon
Szuperinfluenza jelent meg Magyarországon, jelenlétét a népegészségügyi központ is megerősítette.
Szuperinfluenza jelent meg Magyarországon, jelenlétét a népegészségügyi központ is megerősítette.
Újabb konzultációk az egészségügyi struktúra-átalakításról - Térségi egyeztetéseket kezdett a Nemzeti Erőforrás Minisztérium Egészségügyért Felelős Államtitkársága az egészségügyi struktúra átalakításáról a fekvőbeteg-ellátó intézményekkel.
Egyes gyógyszerek esetében akár 2000-3000 forint felesleges kiadására is felhívhatja a figyelmet februártól a gyógyszertárban kapott blokk – mondta Bidló Judit, az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) ártámogatási főosztályának vezetője az MTI-nek.
A Semmelweis Egyetem általános rektorhelyettese szerint az államilag finanszírozott keretszámok változása miatt, mint minden felsőoktatási intézménynek, a Semmelweis Egyetemnek is újra kell gondolnia a képzési stratégiáját, ezért szükség lehet egyes területeken bizonyos képzések átmeneti felfüggesztésére.
A téli időszakban jóval kevesebb donor jelentkezik, ezért a Vöröskereszt és a Vérellátó Szolgálat az önkéntesek segítségét kéri. Adj vért! Életet adsz! A mottó szó szerint értendő, ugyanis egyetlen véradó alkalmanként 3-4 ember életét menti meg amikor tű alá tartja a karját. Most nagy szükség van a donorokra, ugyanis két ünnep között alacsony volt az önkéntesek aktivitása. Ráadásul a megfázásos megbetegedések miatt gyakran még a rendszeres véradók sem tudnak segíteni.
A veszprémi Csolnoky kórházban a több száz millió forintos fejlesztésnek köszönhetően nő az intenzív ellátásra szoruló csecsemők életesélye - mondta Rácz Jenő, az intézmény főigazgatója szerdán sajtótájékoztatón.
A nemzeti erőforrás miniszter által felkért szakértői bizottság szerint a végső stádiumban lévő betegek fájdalomcsillapítása, illetve a kábítószerek alkalmazása jogi szempontból rendezettnek tekinthető, ugyanakkor a szabályok érvényesítése sokszor nehézségekbe ütközik; Réthelyi Miklós tárcavezető a testület megállapításait szerdán sajtótájékoztatón összegezte Budapesten.
A gazdasági válság legkevésbé az egészségügyi kiadásokat mérsékli – derül ki a Szinapszis Kft. legfrissebb kutatásából.
A felnőtt lakosság 95%-a érzékeli a gazdasági válság hatását, többségük (közel 60%) jelentősen, további 35%-uk valamelyest mérsékelte kiadásait. Jellemzően az idősebbeket, alacsony jövedelműket érinti a megszorítás fokozottabb mértékben, míg a fiatalabbak esetében mérsékeltebb a csökkentők aránya.
Az elmúlt héten egy beteg szervezetében azonosították az influenza vírusát, és az influenzagyanús esetek száma is csak alig emelkedett - olvasható az Országos Epidemiológiai Központ (OEK) szerdai jelentésében.
A szülészet lehetne az első olyan kísérleti terület, ahol legalizálhatnák a hálapénzt – vélekedtek szakemberek azután, hogy tucatnyi nőgyógyász és szülésznő ellen emeltek vádat, amiért pénzt kértek különféle beavatkozásokért, például a szülés levezetéséért, az altatásért vagy az epidurális érzéstelenítésért.
A kórházszövetség azt javasolja, hogy a közfinanszírozott egészségügyi szolgáltatóknál is legyen lehetőség a fizetős betegek soron kívüli ellátására a várólistás műtétek, diagnosztikai eljárások esetében; a bevételből meggyorsíthatnák a nem fizetőképes betegek ellátását, és az orvosok, nővérek is többletjövedelemhez jutnának – írta a Világgazdaság szerdán.
Egy hét múlva kezdődik az orvosok tiltakozó akciója, kétezer orvos tagadja meg februártól az önkéntes túlmunkát. Ez még akkor is komoly gondokat okozhat, ha a 2500 felmondónyilatkozat egyelőre még nem élesedik be. Ám hogyan lehetséges, hogy ennyi orvos állást talál Nyugat-Európában? Hova tűntek az ottani doktorok?
Az év eleje óta a szekszárdi kórházzal együtt hét egészségügyi intézményből jelentettek vírus okozta hányást, hasmenést, a tíz esetből ötben mutatták ki a calicivírust - közölte Visontai Ildikó, az Országos Epidemiológiai Központ (OEK) főigazgató-helyettese.
Bár a rezidensek átmenetileg felfüggesztették az orvosi felmondólevelek „élesítését”, csak idő kérdése, hogy kiderüljön, a kormányzattal folyó bértárgyalások vezetnek-e, s ha igen, milyen eredményre. A potenciális veszély kapcsán a miniszterelnök korábban kijelentette, beteg ember nem maradhat ellátás nélkül, a megyékben pedig létrejöttek az egészségügyi védelmi bizottságok. Ezeket mindenütt a kormánymegbízott vezeti.